Inwestowanie w złoto

  Już od bardzo dawna wiele osób zastanawia się nad tym czy inwestowanie w złoto jest opłacalne. Tak, w poprzednich latach, kiedy rynek był niepewny, tak samo jak pieniądze, takie inwestycje były jak najbardziej opłacalne. Dzisiaj rynek zmienił się bardzo mocno. Jaka jest obecnie sytuacja na rynku? Inwestowanie w złoto, tak jak i wiele innych czynności, ma swoje wady i zalety. Zawsze trzeba bardzo dokładnie przeanalizować sytuację, aby wiedzieć czy podejmuje się dobrą decyzję.

Jeżeli chodzi o zalety inwestycji w złoto można być pewnym jednego – taki kruszec zawsze przynosi zysk. Jego cena nigdy nie podlega inflacji. Pieniądze tak, złoto nie. Wielu specjalistów zauważa, że inwestycja w złoto dobra jest przede wszystkim dla osób, które nie mają fachowej wiedzy o rynku inwestycyjnym . Wystarczy bowiem posiadać wiedzę minimalną o finansach, śledzić jeden z wykresów ukazujących cenę złota i można ze spokojem spać, nie obawiając się tego, ze cena złota gwałtownie spadnie na łeb i na szyję. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy giełda papierów wartościowych jest lepsza, czy złoto. Mając do wyboru jedno lub drugie – warto skłonić się ku złotu.

Mówiąc o wadach, czasem można powiedzieć, że niektóre z nich mogą przemienić się w zalety. Wszystko bowiem zależy od oczekiwań osób. Po pierwsze wadą jest fakt, że inwestycja w nie, nie przynosi zysków od razu. Czasem wystarczy kilka miesięcy, a czasem o wiele dłuższy okres, aby móc cieszyć się zyskiem, jakie przynosi złoto. Aby móc kupować złoto należy obserwować bacznie rynek. Inwestycja w złoto opłaca się wtedy, kiedy rynek jest stabilny. Wtedy można zauważyć, że cena za złoto jest naprawdę niska i można zdecydować się na jego zakup w większej ilości. Dodatkową wadę jest także forma inwestowania w złoto. Dzisiaj do wyboru ludzie mają wiele dostępnych metod. Która będzie najlepsza? Która nie przyniesie strat?

Jak więc widać pytań jest dużo. Ze spokojem należy przeanalizować cała sytuację, aby wiedzieć, że pieniądze wyłożone na ten cel będą dobrze zainwestowane.

Autor

  • Trenerka i coach. Specjalizuje się w doradztwie i marketingu. Miłośniczka tenisa ziemnego i sportów letnich. Jej hobby to tańce latynoamerykańskie.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Jurek

    Od kilkunastu już lat inwestuję tylko w złoto i nieruchomości. O ile nieruchomości przynoszą zysk szybko to na zysk ze złota trzeba niestety trochę poczekać.

  2. Olek

    Zawsze kupuję złoto jak jest w niskiej cenie i czekam ze sprzedażą. Czasem nawet 2-3 lata więc jest to inwestycja kapitału długoterminowa i nie każdy może sobie na nią pozwolić.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.