Sylwester na nartach – Austria

Austria to idealny kraj na zimowe szaleństwo. Niewielka odległość od Polski, doskonałe trasy zjazdowe i rozbudowana baza turystyczną, stawiają ją wśród ulubionych destynacji narciarskich Polaków. Coraz częściej decydujemy się też, by spędzić w austriackich Alpach Sylwestra.

 

Regionami, w których znajduje się największa liczba resortów narciarskich, są Tyrol, Styria, Karyntia oraz Vorarlberg, ale to Tyrol króluje wśród polskich narciarzy. Znajdują się tam ogromne ośrodki narciarskie, gdzie na chętnych czekają setki kilometrów tras, przygotowanych i czekających specjalnie na to, aby szusować po nich na nartach . Każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania, znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie. Łagodne, niezbyt strome zbocza są stworzone dla początkujących narciarzy i można je znaleźć na każdym kroku, a dla amatorów mocnych wrażeń, chcących poczuć w żyłach adrenalinę, czekają prawdziwie ekstremalne trasy.

 

Aktywny wypoczynek w odbijającym słońce śniegu, przepiękne, zapierające dech w piersiach alpejskie widoki, austriacka gościnność, która dorównuje polskiej, a w Sylwestra szampańska zabawa do białego rana. Doskonałe jedzenie i muzyka, towarzystwo innych ludzi, których pasją także są narty, a o północy toast kieliszkiem parującego na mrozie szampana z widokiem na błyszczące od śniegu góry.

Wszystko to brzmi jak bajka, dlatego warto wybrać Austrię na swój sylwestrowy wypoczynek. Urok niewielkich alpejskich miejscowości, przepiękne kurorty i jedne z najlepiej przygotowanych w całej Europie stoków narciarskich, jedynie zachęcają, żeby to właśnie tam wybrać się na zimowy urlop. A to nie wszystkie zalety tego pięknego państwa.

Austria słynie także z pysznego jedzenia, przepięknej architektury i nieokiełznanej górskiej przyrody. Wybierając ją na kierunek podróży, nie ma możliwości być rozczarowanym. Mnogość możliwości, jakie oferuje w czasie zimowego pobytu, jest oszałamiająca i jedne krótkie sylwestrowe wakacje, to zdecydowanie za mało, żeby móc naprawdę poznać i docenić jej nieskrywane piękno.

Autor

  • Trenerka i coach. Specjalizuje się w doradztwie i marketingu. Miłośniczka tenisa ziemnego i sportów letnich. Jej hobby to tańce latynoamerykańskie.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Kasia

    Co roku już od paru lat jeżdżę na narty zagranicę tam zawsze jest śnieg czego nie można przewidzieć u nas..

  2. Halina

    Lubię jeździć w austriackie Alpy, nie jest tak tłoczno, często odwiedzam Austrię nie tylko zimą… Szczególnie latem polecam Wiedeń i jego piękne zabytki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.