Wróżba z Tarota – czego się dowiesz?

Podczas, gdy społeczeństwo jako całość zdaje się coraz większą uwagę poświęcać nauce, coraz więcej osób zaczyna paradoksalnie dostrzegać inne, subtelniejsze, bardziej duchowe oblicze naszego świata. Wielu ludzi jest przekonanych o tym, że istnieje coś więcej, niż nasza fizyczna rzeczywistość, a jeśli tylko zechcemy, możemy odsłonić nie tylko tajniki wszechświata, ale i własnego losu. Popularnym sposobem na poznanie własnej przyszłości są karty Tarota.

Wróżba z kart tarota – na czym polega?Wróżby z tarota

Warto wiedzieć, że istnieje wiele różnych talii tarota. Najpopularniejszą z nich i zdaniem wielu najłatwiejszą do nauki dla początkujących wróżbitów jest talia Rider Waite. Każda jednak talia, niezależnie od tego, na wróżbę z której się zdecydujemy, zawierać będzie 78 kart. Dzielą się one na Arkana Wielkie oraz Arkana Małe. Wróżbita może przepowiadać przyszłość zarówno z pełnej talii kart, jak i tylko z jednej grupy arkan . Specyficznym rodzajem tarota jest Tarot Cygański, w którego talii znajduje się 36 kart.

Wróżbita ma do dyspozycji kilka opcji, jeśli chodzi o przepowiednie. To, na jaką się zdecyduje, powinno zależeć od tego, jakie pytanie chce zadać kartom. Bardzo popularną metodą wróżenia jest metoda trzech kart. W takim przypadku każda karta udziela jednej informacji – o ważnym wydarzeniu, o zbliżającej się szansie, a także o przestrodze na najbliższą przyszłość.

Czego dowiemy się z kart tarota?

Wróżenie z tarota jest, wbrew pozorom, dość skomplikowane. Każdy symbol i liczba mają bowiem swoje znaczenie i w parze ze sobą tworzą bardzo unikalne kombinacje. Sprawia to jednak, że karty tarota możemy zapytać o bardzo wiele różnych kwestii. Wróżba z kart tarota może dotyczyć bowiem

 • zdrowia naszego lub najbliższej nam osoby
 • szczęścia w miłości
 • powodzenia w nauce
 • sytuacji finansowej
 • …. a także wielu innych kwestii.

To właśnie dlatego tarot stał się tak popularny – jest on przystępną i łatwo zrozumiałą, a do tego bardzo rozpowszechnioną formą wróżbiarstwa – praktycznie w każdej większej miejscowości znajdziemy wróżkę lub wróżbitę specjalizującego się w tarocie właśnie.

Talii kart tarota możemy zadać zarówno jedno, konkretne pytanie, jak i poprosić ją o wróżbę dotyczącą konkretnej dziedziny naszego życia. Pytania mogą przybierać różne formy – od bardzo prostych po te dotyczące sfery duchowej. Oczywiście, tarota możemy postawić samodzielnie, lecz bez odpowiedniego przygotowania nawet nie ma tutaj szans, byśmy prawidłowo odczytali wróżbę. Osoby zainteresowane powinny raczej udać się do doświadczonej wróżki, która odpowiednio zinterpretuje odpowiedź kart.

 

Autor

 • Trenerka i coach. Specjalizuje się w doradztwie i marketingu. Miłośniczka tenisa ziemnego i sportów letnich. Jej hobby to tańce latynoamerykańskie.

Ten post ma 2 komentarzy

 1. weronika

  Uważam, że wróżenie z kart tarota może dać nam odpowiedz na pytania o przyszłość. Wielu wróżbitów udziela takich porad. Może warto wybrać się do nich i zapytać o przyszłe losy?

 2. krystyna

  Dzięki wróżce oraz kartom tarota uniknęłam problemów. Dobrze, że spotkałam osobę, która rozłożyła przede mną tarota o powiedziała jakie jest zagrożenie. Od tamtego czasu bardzo często szukam porad w tarocie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.