Życie to nie gra, czyli jak wybrać biurko gamingowe?

Życie to nie gra – choć mógłbyś spędzać przed ekranem komputera wiele godzin, Twoje zdrowie odczuje to prędzej czy później. Nie jesteś postacią z gry, nie masz kilku żyć ani cudownych eliksirów regeneracyjnych. Długotrwałe siedzenie przy ekranie powoduje bóle kręgosłupa, szyi, nadgarstków, wiotczenie mięśni i osłabienie krążenia. Nie straszymy Cię i nie zachęcamy do rezygnacji z pasji. Po prostu – zaopatrz się w dobre biurko gamingowe!

Jak wybrać biurko gamingowe?

Przy doborze mebla dedykowanego intensywnej grze komputerowej, kieruj się przede wszystkim wygodą. Podstawą jest prawidłowy wymiar – szerokość blatu, który umożliwi Ci swobodne korzystanie ze sprzętu oraz wysokość dostosowana do Twojego wzrostu. Aby jeszcze lepiej zadbać o swój komfort, zdecyduj się na biurko regulowane – najlepiej biurko elektryczne, dzięki któremu będziesz miał bieżącą kontrolę nad położeniem blatu. Możesz zmienić ustawienie do dowolnej pozycji siedzącej, a także do gry na stojąco. W ten sposób odciążysz każdy odcinek pleców, zachowasz lepsze skupienie i będziesz miał więcej energii.

Wybierając biurko gamingowe, zwróć też uwagę na kształt blatu. W zależności od ilości graczy i rozkładu pomieszczenia, możesz kupić jednoosobowe lub wieloosobowe biurko prostokątne albo narożne. Musisz pomieścić na nim wszelkie niezbędne akcesoria, pamiętając o własnym komforcie gry. Jeśli potrzebujesz kilku monitorów, to też wpłynie na wielkość blatu . Wielu producentów oferuje szeroki wybór rozmiarów oraz produkcję na indywidualne zamówienie.

Przydatne udogodnienia

Stanowisko gamingowe wymaga uwzględnienia również kilku detali. Zwróć uwagę na ilość i położenie półek, szuflad i schowków, które uporządkują Twoje akcesoria. Bardzo funkcjonalne są uchwyty na napoje i słuchawki, organizery do kabli i gniazda zamontowane w biurku. Dodatkowego szyku dodaje podświetlenie LED i design mebla dopasowany do całego pomieszczenia gamingowego.

Życie to nie gra!

Jak wybrać biurko gamingowe? Według swoich potrzeb. Dobrze dopasowane biurko elektryczne będzie Ci służyło jako funkcjonalny mebel, ale i polepszy osiągane wyniki. Ty wiesz najlepiej, jak istotny dla przebiegu gry jest komfort gracza. Ciesz się pasją i zachowaj zdrowie!

 

Autor

  • Trenerka i coach. Specjalizuje się w doradztwie i marketingu. Miłośniczka tenisa ziemnego i sportów letnich. Jej hobby to tańce latynoamerykańskie.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Anonim

    Pracuję i gram przy biurku regulowanym, mogę je tylko wszystkim polecić.

  2. Ula

    Polecam takie biurko, każdemu kto pracuje przed komputerem ponad 6h dziennie, komfort pracy jest zupełnie inny, od razu można poczuć różnice.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.